Archiwum

DZIEŃ KOBIET

8 marca 2018
DZIEŃ KOBIETZ okazji Dnia Kobiet pomorscy straży życzą Wszystkim Paniom dużo sukcesów, miłości i szczęscia. Aby Wasza codzienna praca była dostrzegana i doceniana, a uśmiech na Waszych twarzach pojawiał się codziennie, nie tylko w tym szczególnym dniu.Czytaj więcej

Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny

3 marca 2018
Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny

W dniu 02.03.2018 r. w ramach akcji  „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Miastku mł. kpt. Paweł Rokuszewski odwiedził dzieci w Przedszkolu Miejskim nr 3 im. Przyjaciół Stumilowego Lasu w Miastku.

Czytaj więcej

Apel o pomoc dla strażaka !

28 lutego 2018

Mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej zwraca się 
z uprzejmą prośbą o pomoc finansową dla funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej pełniącego służbę w Wydziale Operacyjnym Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie mł. bryg. Michała Prokopowicza.

W połowie lutego Michał przeszedł operację neurochirurgiczną wycięcia guza mózgu, po której nastąpiły komplikacje w postaci wylewu. Do chwili obecnej znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej, a jego stan określany jest jako ciężki.

Obecnie potrzebne są środki finansowe, które pozwolą na uruchomienie kosztownej rehabilitacji jak również będą stanowiły wsparcie dla Rodziny w wydatkach związanych z hospitalizacją Michała.

W pomoc dla naszego Kolegi zaangażowała się Fundacja Pomocy Poszkodowanym Funkcjonariuszom i Pracownikom Państwowej Straży Pożarnej oraz Członkom ich Rodzin „Solidarni”, która udostępniła numer rachunku z przeznaczeniem na pomoc celową w leczeniu i rehabilitacji:

06 1940 1076 3111 2893 0005 0000

W celu rozliczenia dokonanych wpłat przy każdej wpłacie kierowanej bezpośrednio 
na osobę konieczny jest dopisek w tytule przelewu: „DLA MICHAŁA PROKOPOWICZA”. Wpłat należy dokonywać do dnia 16 kwietnia 2018 r.

Jako Rodzina strażacka wesprzyjmy Michała i Jego Rodzinę w staraniach o Jego powrót do zdrowia.

www.straz.pl/aktualnosci/apel-o-pomoc-dla-strazaka

Czytaj więcej

WYPADEK W MOKRZYNIE

28 lutego 2018
WYPADEK W MOKRZYNIE

O godzinie 17:25 w dniu 27 luty 2018 r. wpłynęła informacja do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bytowie o wypadku na drodze krajowej nr 20, w miejscowości Mokrzyn. Ma miejsce działań zostały zadysponowano 2 zastępy z JRG Bytów oraz 2 zastępy z OSP Półczno. Na miejscu zdarzenia okazało się, że doszło do zderzenia czołowego samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Na skutek wypadku jedna osób jadących samochodem osobowym poniosła śmierć, a druga została ranna. Postępowanie wyjaśniające prowadzi policja. Strażacy prowadzili działania przez blisko 4 godziny. W zdarzeniu brało udział 21 strażaków, 2 zespoły ratownictwa medycznego oraz 4 radiowozy. 

Czytaj więcej

Pomagamy Marysi i innym

23 lutego 2018
Pomagamy Marysi i innym

Karolina Mróz pochodzi z Tuchomia, a Bartek Mróz z Bytowa. Znają się od 10 lat i wspólnie idą przez życie. Ważna jest dla nich rodzina. W dniu 12 stycznia 2018 roku urodziła się ich córeczka Marysia.

„Marysia urodziła się poprzez cesarskie cięcie. Leżąc jeszcze na stole operacyjnym, usłyszałam zaniepokojone glosy lekarzy. W 3 godzinie życia naszej Córeczki poinformowano mnie i mojego męża o podejrzeniu białaczki…Marysię trzeba było przewieźć na patologię. Pozwolono nam ją ucałować. Zapytano jak damy jej na imię i uprzedzono, że możemy jej już więcej nie zobaczyć… To były jedne z najgorszych chwil w naszym życiu. W jednym momencie legły w gruzach nasze marzenia o wyczekanej Córeczce…

Marysia przyjmuje chemię oraz sterydy. Na pewno potrzebny będzie przeszczep szpiku. Marysia walczy, a my trzymamy się naszych marzeń – jeździć całą trójką na wycieczki, do rodziny i przyjaciół, aktywnie spędzać wspólny czas. Dużo się przytulać i bawić.

Zarejestrujcie się w bazie potencjalnych dawców! Im więcej nas, tym większe szanse na uratowanie życia Naszej Marysi lub innej potrzebującej osoby.

Karolina i Bartek, rodzice Marysi"

Czytaj więcej

Mrozy – poradnik zachowań

22 lutego 2018
Mrozy – poradnik zachowań

Komunikat RCB:
Meteorolodzy przewidują, że najbliższe dni będą mroźne. 
Wg. IMGW tej nocy na Suwalszczyźnie temperatura może spaść do -15° C.

Jeśli w trakcie silnych mrozów zauważysz kogoś, kto wygląda na osłabionego, zainteresuj się tą osobą. 
Możesz jej udzielić pierwszej pomocy lub poinformować odpowiednie służby ratownicze. 
Zadzwoń pod numer 112 lub 998999997.

Czytaj więcej

POMOC DLA CÓRKI STRAŻAKA Z JRG NR 3 W WARSZAWIE

15 lutego 2018
POMOC DLA CÓRKI STRAŻAKA Z JRG NR 3 W WARSZAWIE

Moi drodzy korzystając z uprzejmości Pana Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Leszka Suskiego, który umożliwił mi dystrybucję tej wiadomości, kieruję do Was prośbę o pomoc Ewie – córce mojego przyjaciela z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 3 w Warszawie.

Ewa od samego początku nie miała łatwo. Ciąża musiała zostać rozwiązana przed terminem w związku z wadami wrodzonymi zagrażającymi jej życiu, zdiagnozowana u niej wada mózgu pod postacią drobnozakrętowości kory mózgowej, spowodowała, że cierpi na padaczkę lekooporną, wiotkość mięśni, wrodzone zwichnięcia i sztywności stawów, a to tylko część z długiej listy schorzeń, jakie musi unieść.

Czytaj więcej

Zasilił Strażackie szeregi

14 lutego 2018
Zasilił Strażackie szeregi

Dnia 14 lutego 2018 r. podczas zmiany służbowej w  Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Bytowie odbyło się uroczyste ślubowanie str. Pawła Pietrasika, który rozpoczyna praktykę strażacką po ukończeniu pierwszego etapu edukacji w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy.

Ponadto Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie mł. bryg. Dariusz Kaźmierczak mianował:

 • st. sekc. Przemysława Borko na stanowisko starszy ratownik - kierowca - JRG Nr 2 w Miastku
 • st. str. Wojciecha Borzyszkowskiego na stanowisko ratownik - kierowca - JRG Nr 1 w Bytowie
 • sekc. Gracjana Kuik Studzinskiego na stanowisko ratownik - kierowca - JRG Nr 2 w Miastku
 • st. str. Dawida Litwińskiego na stanowisko ratownik - kierowca - JRG Nr 1 w Bytowie
 • sekc. Tomasza Maliszewskiego na stanowisko ratownik - kierowca _ JRG Nr 2 w Miastku
 • mł. ogn. Mariusza Prądzyńskiego na stanowisko starszy ratownik - kierowca - JRG Nr 2 w Miastku
 • sekc. Krzysztofa Wensierkiego na stanowisko ratownik - kierowca - JRG Bytów Nr 1 w Bytowie
 • sekc. Grzegorza Zblewskiego na stanowisko ratownik - kierowca - JRG Bytów Nr 1 w Bytowie
Czytaj więcej

Odprawa szkoleniowa

13 lutego 2018
Odprawa szkoleniowa

12 lutego 2018 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie odbyła się odprawa szkoleniowa dla kadry dowódczej i Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bytowie, której głównym tematem było omówienie zasad ewidencjonowania zdarzeń w systemie wspomagania decyzji SWD PSP. Ponadto przedstawiono zagadnienia dot. m.in. zdarzeń z ofiarami śmiertelnymi, ewidencjonowania sorbentów i neutralizatorów, porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz omówiono kwestię nadzoru dowództwa JRG nad sporzadzaniem dokumentacji ze zdarzeń.

 

Czytaj więcej

Kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolny

6 lutego 2018
Kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolny

W dniu 2 lutego 2018 roku, dzieci i młodzież szkół podstawowych gminy Bytów biorąca udział w „Feriach Zimowych 2018” organizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Sołectw Gminy Bytów, wraz z wychowawcami odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie, aby poznać tajniki pracy strażaków.

Czytaj więcej

Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

1 lutego 2018
Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

W dniu 1 lutego 2018 r. podczas zmiany służbowej w  Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Bytowie  odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy str. Huberta Kowala oraz str. Rafała Topki.

W dniu 5 lutego nowi strażacy rozpoczną w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy trwające 7 miesięcy,  trzyetapowe szkolenie w zawodzie strażak.

 

Czytaj więcej

BEZPIECZNE FERIE

30 stycznia 2018
BEZPIECZNE FERIE

W dniach 24 – 26 stycznia br. Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 2 w Miastku reprezentowana przez st. kpt.  Dariusza Dwulita i mł. kpt. Pawła Rokuszewskiego brała udział w akcji edukacyjnej „Bezpieczne ferie”. Głównym organizatorem wydarzenia było Miasteckie Stowarzyszenie Motocyklowe „Gryf”. Podczas akcji zajęcia prowadzili także funkcjonariusze Komisariatu Policji w Miastku. Podczas spotkań z uczniami klas 0-IV oraz oddziałów przedszkolnych poruszane były tematy bezpieczeństwa podczas ferii zarówno w domu jak i poza nim. Funkcjonariusze omówili: zasady korzystania z zamarzniętych akwenów wodnych, poruszania się po drogach, dobierania miejsc do zabaw, organizowaniu kuligów, zagrożeń pochodzących od czadu i ognia, kontaktu z osobami nieznajomymi oraz zabezpieczaniu się przed kradzieżą i porwaniem. Podczas trzech dni zajęć udało się przekazać cenne informacje około 850 uczniom szkół podstawowych Gminy Miastko. Członkowie Miasteckiego Stowarzyszenia Motocyklowego „Gryf” wręczyli dzieciom odblaskowe opaski i zawieszki aby poprawić ich widoczność, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo.


foto: Dariusz Jawor

Czytaj więcej

POŻARY KOMINOWE

30 stycznia 2018
POŻARY KOMINOWE

W dniu 25. 01. 2018 r. po godzinie 16-tej bytowscy strażacy zostali zawiadomieni o pożarze budynku wielorodzinnego Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że obiekcie panuje duże zadymienie. Ratownicy musieli działać w aparatach powietrznych, działania gaśnicze w obiekcie były prowadzone z użyciem kamery termowizyjną. Podano drugi prąd wody w obronie na dach budynku. Strażacy działający wewnątrz obiektu zlokalizowali źródło pożaru oraz ugasili palące się elementy stropu oraz ścianki przylegającej do komina. W działaniach uczestniczyły 4 zastępy z PSP, 1 zastęp z OSP Pomyska Wielkiego oraz Policja. W akcję było zaangażowane 17osób, działania trwały ok. 2 godzin.

Czytaj więcej

Odprawa podsumowująca rok 2017

23 stycznia 2018
Odprawa podsumowująca rok 2017

Dnia 23 stycznia 2018 roku w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Bytowie miała miejsce odprawa roczna.

Podczas odprawy Komendant Powiatowy PSP w Bytowie mł. bryg. Dariusz Kaźmierczak podsumował działania bytowskich strażaków w 2017 roku, w tym m.in. działalność ratowniczo – gaśniczą, realizację działalności kontrolno – rozpoznawczej oraz pozostałych zadań związanych z funkcjonowaniem ochrony przeciwpożarowej.

W spotkaniu wzięli udział:

 • Mariusz Łuczyk – Wicewojewoda Pomorski,
 • Leszek Waszkiewicz – Starosta Bytowski,
 • dh Wojciech Megier – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP,
 • insp. Andrzej Borzyszkowski – Komendant Powiatowy Policji w Bytowie,
 • Marian Wysocki – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Bytowie,
 • Nadleśniczy nadleśnictw powiatu bytowskiego,
 • przedstawiciele władz samorządowych,
 • funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Bytowie,
 • przewodniczący związków zawodowych działających przy KP PSP Bytów.
Czytaj więcej

Powołanie Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie

1 stycznia 2018

Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej  st. bryg. Tomasz Komoszyński  Decyzją Nr 993/2017 z dnia 28 grudnia 2017 r., z dniem 1 stycznia 2018 r. powołał Pana st. kpt. Fryderyka Mach na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie.  

Czytaj więcej

Nagrody Komendanta Głównego PSP

20 grudnia 2017
Nagrody Komendanta Głównego PSP

W dniu 20 grudnia 2017 r. Komendant Powiatowy Państwowej Staży Pożarnej w Bytowie mł. bryg. Dariusz Kaźmierczak wręczył dwóm funkcjonariuszkom decyzje Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej generała brygadiera Leszka Suskiego na mocy których otrzymały one nagrody finansowe.

Wyróżnione za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych zostały: mł. bryg. Dorota Kurkiewicz - Kierownik Sekcji ds. Organizacyjno - Kadrowych oraz kpt. Bożena Orłowska - Główna Księgowa.

Nagrodzonym gratulujemy!

Czytaj więcej

Konkursy kalendarzowe dla dzieci 2018

1 grudnia 2017
Konkursy kalendarzowe dla dzieci 2018Informujemy, że Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Szef Obrony Cywilnej Kraju ogłasza cztery konkursy kalendarzowe dla dzieci i młodzieży, które są umieszczone na odwrocie kalendarza plakatowego PSP na 2018 rok.Czytaj więcej

"CZAD TO PRAWDZIWY ZABÓJCA. POTRZEBUJE TYLKO JEDNEJ SZANSY"

30 listopada 2017
27 listopada 2017 roku ruszyła druga edycja kampanii społecznej „Czad i ogień. Obudź czujność!” przygotowanej przez MSWiA. Słuchacze stacji radiowych, poprzez wzięcie udziału w konkursach organizowanych na antenach rozgłośni, będą mogli wygrać dualne czujniki czadu i dymu. Na potrzeby akcji MSWiA przygotowało specjalny spot dotyczący zagrożeń tlenkiem węgla i ogniem.Czytaj więcej

Wypadek w Objezierzu

29 listopada 2017
Wypadek w ObjezierzuW dniu 28 listopada 2017 r. przed godziną 8.00 doszło do tragicznego wypadku na 36 km drogi krajowej nr 21, w miejscowości Objezierze.Czytaj więcej

Ćwiczenia w Piaszczynie

17 listopada 2017
Ćwiczenia w Piaszczynie

W dniu 14 listopada 2017 roku w ramach zajęć doskonalenia zawodowego dzięki uprzejmości kierownictwa zakładu GAMAWIND Spółka z o.o., Zakład Produkcyjny Gorzelnia z Biogazownią Piaszczyna odbyły się ćwiczenia zgrywające służb ratowniczych.

Czytaj więcej

Historia Bytowskiej Komendy Straży Pożarnej
System Kształcenia w Państwowej Straży Pożarnej
Biuletyn Informacji Publicznej
Europejski Numer Alarmowy

Zamówienia publiczne

Galeria

Komenda Powiatowa
PSP w Bytowie

ul. Gen. Józefa Wybickiego 9
77-100 Bytów

tel.: 59 822 20 74
fax: 59 822 24 44

e-mail: sekretariat@kppspbytow.pl

JRG Nr 1 w Bytowie
ul. Gen. Józefa Wybickiego 9, 77-100 Bytów

JRG Nr 2 w Miastku
ul. Konstytucji 3 Maja 2A, 77-200 Miastko
Copyright © 2013 -2020 Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a | Created by WebProjekt

Serwis stosuje pliki cookies w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności.