DZIAŁANIA BYTOWSKICH STRAŻAKÓW W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM

23 marca 2020KP PSP Bytów
DZIAŁANIA BYTOWSKICH STRAŻAKÓW W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Bytowie, podobnie jak ich koledzy w całym kraju, biorą udział w działaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa. W sobotę 21 marca postawili namiot przed Szpitalem Powiatu Bytowskiego.

Placówki medyczne, szpitale codziennie zwiększają środki bezpieczeństwa i ograniczają dostęp do swoich budynków. Dzięki współpracy w walce z koronawirusem przed Szpitalem Powiatu Bytowskiego Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie rozstawiła namiot, w którym będzie się odbywał triaż, czyli segregacja pacjentów.

Strażacy nie wykonują żadnych zadań w strefie zagrożenia koronawirusem. Wszystkie te działania mają charakter wspomagający dla innych służb i instytucji.

Do działań włączyli się także strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy pomagają, w razie potrzeby, osobom starszym lub objętym kwarantanną w dostarczaniu produktów pierwszej potrzeby, takich jak żywność czy lekarstwa. 

Strażacy realizują te zadania, stosując środki zabezpieczenia osobistego zgodne z rekomendacją Państwowej Inspekcji Sanitarnej MSWiA oraz zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)

Wszystkie te działania nie mają wpływu na gotowość operacyjną jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. Interwencje wynikające z realizacji ustawowych działań obsługiwane są jak dotychczas.


Zamówienia publiczne

Galeria

Komenda Powiatowa
PSP w Bytowie

ul. Gen. Józefa Wybickiego 9
77-100 Bytów

tel.: 59 822 20 74
fax: 59 822 24 44

e-mail: sekretariat@kppspbytow.pl

JRG Nr 1 w Bytowie
ul. Gen. Józefa Wybickiego 9, 77-100 Bytów

JRG Nr 2 w Miastku
ul. Konstytucji 3 Maja 2A, 77-200 Miastko
Copyright © 2013 -2020 Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a | Created by WebProjekt

Serwis stosuje pliki cookies w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności.