Aktualności

Strażacy PSP świętowali Dzień Strażaka.

20 maja 2015
Strażacy PSP świętowali Dzień Strażaka.

W dniu 19 maja 2015 r. na placu Komendy Powiatowej PSP w Bytowie strażacy i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Bytowie świętowali Dzień Strażaka. Strażakom towarzyszyli  koleżanki i koledzy emeryci, rodziny strażaków oraz zaproszeni goście.

czytaj więcej

STRAŻACKIE ŁODZIE MOTOROWE W AKCJI.

15 maja 2015
STRAŻACKIE ŁODZIE MOTOROWE W AKCJI.Strażacy, poza gaszeniem pożarów zajmują się także organizacją wielu innych, specjalistycznych działań ratowniczych, wśród nich ratownictwem wodnym.czytaj więcej

ZESPOŁY INSPEKCYJNE WIZYTUJĄ JEDNOSTKI OSP.

14 maja 2015
ZESPOŁY INSPEKCYJNE WIZYTUJĄ JEDNOSTKI OSP.Zgodnie z Planem pracy na 2015 rok, strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Bytowie wyruszyli w teren na Inspekcje Gotowości Operacyjnej jednostek OSP.czytaj więcej

Życzenia z okazji DNIA STRAŻAKA

4 maja 2015
Życzenia z okazji DNIA STRAŻAKA

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Bytowie

Członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych

Z okazji święta Dnia Strażaka przesyłam Wam najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.czytaj więcej

Wojewódzkie eliminacje OTWP

27 kwietnia 2015
Wojewódzkie eliminacje OTWPW dniu 25 kwietnia 2014 r. w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.czytaj więcej

Straż Pożarna i Policja objęły patronatem mundurowe Liceum Ogólnokształcące

8 kwietnia 2015
Straż Pożarna i Policja objęły patronatem mundurowe Liceum OgólnokształcąceStarosta Bytowski wraz z Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie podpisali porozumienia intencyjne z Komendantami Policji i Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie dotyczące objęcia patronatem nowo powstałego Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowymczytaj więcej

Powiatowe eliminacje OTWP.

31 marca 2015
Powiatowe eliminacje  OTWP.

Za nami już XXXVIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Eliminacje powiatowe odbyły się w Zespole Szkół w Lipnicy, w dniu 27 marca 2015r. W turnieju, w trzech kategoriach wiekowych udział wzięły dzieci i młodzież z powiatu bytowskiego - łącznie 27 uczestników.

czytaj więcej

Szkolenie medyczne strażaków OSP.

30 marca 2015
Szkolenie medyczne strażaków OSP.

W dniu 27 marca 2015r. w Komendzie Powiatowej PSP w Bytowie,  egzaminem końcowym zakończono szkolenie recertyfikacyjne z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy dla strażaków ratowników OSP.

czytaj więcej

Pływający prezent dla druhów z Czarnej Dąbrówki.

26 marca 2015
Pływający prezent dla druhów z Czarnej  Dąbrówki.

W dniu 25 marca 2015r. przed strażnicą OSP w Czarnej Dąbrówce zebrali się na uroczystej zbiórce strażacy aby przywitać Komendanta Powiatowego PSP w Bytowie st.bryg. Lecha Chrostowskiego i szczególny prezent, który został przygotowany przez Komendanta dla strażaków tej OSP.

czytaj więcej

Strażacy ochotnicy nad siatką.

23 marca 2015
Strażacy ochotnicy nad siatką.

 W dniu 21 marca 2015r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie  ul. Derdowskiego 3,  rozegrany został  TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH POWIATU BYTOWSKIEGO.

czytaj więcej

Pożar nad Borują.

12 marca 2015
Pożar nad Borują.

W dniu 11 marca 2015 r. w godzinach rannych bytowska straż pożarna otrzymała informację o pożarze budynku mieszkalnego w Bytowie nad Borują. Do pożaru zadysponowano natychmiast trzy za stępy ratownicze z bytowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP i dwa zastępy ochotniczych straży pożarnych z OSP Gostkowo i OSP Pomysk Wielki.

czytaj więcej

Czworonożny gość w piwnicy.

5 marca 2015
Czworonożny gość w piwnicy.

Do nietypowej akcji wezwano bytowskich strażaków w dniu 25 lutego 2015 r. w godzinach wieczornych. Pewien bytowianin poinformował Dyżurnego Operacyjnego Stanowiska Kierowania, że w piwnicy bloku mieszkalnego przy ul. Kochanowskiego  znajduje się okaleczony jelonek.

czytaj więcej

Sprawdzian strażackiej wiedzy.

2 marca 2015
Sprawdzian strażackiej wiedzy.

W dniu 27 lutego 2015r. strażacy z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP w Bytowie i Miastku oraz ich koledzy – dyżurni operacyjni Stanowiska Kierowania zdawali, jak corocznie egzamin teoretyczny z materiału szkoleniowego za 2014 rok.

czytaj więcej

Strażacy Komendy Powiatowej PSP podsumowali 2014 rok.

26 lutego 2015
Strażacy Komendy Powiatowej PSP podsumowali 2014 rok.

W dniu 25 lutego 2015 r. na uroczystym spotkaniu strażacy i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Bytowie, w gronie przełożonych i zaproszonych gości podsumowali 2014 rok.

czytaj więcej

Historia życia w małym torcie.

20 lutego 2015
Historia życia w małym  torcie.

Strażacy i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Bytowie na czele z Komendantem Powiatowym PSP – st.bryg.  Lechem Chrostowskim spotkali się w dniu 20 lutego 2015r. w bytowskiej komendzie aby uhonorować jubileusz 30-lecia pracy zawodowej mł.bryg. Doroty Kurkiewicz i Mariana Turnaka. Na ręce jubilatów złożono gratulacje i podziękowania za wspólne lata pracy. Komendant podziękował jubilatom za dotychczasowe osiągnięcia i  życzył kolejnych sukcesów na zawodowej drodze. W podziękowaniu wręczył jubilatom pamiątkowe książki i okolicznościowe grawertony z życzeniami.

czytaj więcej

Bytowski Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP podsumował 2014 rok.

28 stycznia 2015
Bytowski Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP podsumował 2014 rok.

W dnu 27 stycznia 2015r. w Komendzie Powiatowej PSP w Bytowie obradował Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP. Strażacy ochotnicy podsumowali 2014 rok i przyjęli plan działalności na rok bieżący.

czytaj więcej

Strażacy ochotnicy podsumowują rok.

20 stycznia 2015
Strażacy ochotnicy podsumowują rok.

Rozpoczęła się kampania zebrań sprawozdawczych w jednostkach OSP.

Dobiegają już końca pierwsze spotkania w gminie Lipnica. W terminie do 31 marca b.r. zebrania odbędą się we wszystkich 58 jednostkach OSP na terenie powiatu  bytowskiego.

czytaj więcej

SEZON GRZEWCZY - Uwaga na zagrożenia !

17 stycznia 2015
SEZON GRZEWCZY - Uwaga na zagrożenia !

Sezon grzewczy związany jest rokrocznie ze zwiększoną ilością pożarów spowodowanych nieprawidłowościami przy użytkowaniu urządzeń grzewczych na paliwa stałe, elektryczne i gazowe. Pożary te, obok strat materialnych stwarzają poważne zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, bowiem występują najczęściej w budynkach mieszkalnych, w których przebywają ludzie, często w porze nocnej.

czytaj więcej

Tragiczny poranek.

12 stycznia 2015
Tragiczny poranek.

W dniu 12 stycznia 2015 r. w godzinach rannych (godz. 6.37), w miejscowości Nożyno gm. Czarna Dąbrówka samochód ciężarowy do przewozu drewna na łuku drogi wjechał z dużą siłą w sklep spożywczy. Prawdopodobnie pojazd wpadł w poślizg na oblodzonej jezdni wjeżdżając do wioski.

czytaj więcej

Wietrzny i pracowity weekend dla bytowskich strażaków.

12 stycznia 2015
Wietrzny i pracowity weekend  dla bytowskich strażaków.

 

Pracowity weekend 10 – 11 stycznia 2015r. mieli  bytowscy strażacy.

Od godzin popołudniowych dnia 10 stycznia b.r. na terenie powiatu bytowskiego wiał intensywny huraganowy wiatr. Tylko w przeciągu trzech godzin  18.00 - 21.00 dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bytowie przyjął 40 informacji  o powalonych drzewach i uszkodzonych dachach. Zdublowano służbę w Stanowisku Kierowania celem usprawnienia przyjmowania alarmowych zgłoszeń.

czytaj więcej
wiadomości archiwalne

Historia Bytowskiej Komendy Straży Pożarnej
System Kształcenia w Państwowej Straży Pożarnej
Biuletyn Informacji Publicznej
Europejski Numer Alarmowy

Zamówienia publiczne

Galeria

Komenda Powiatowa
PSP w Bytowie

ul. Gen. Józefa Wybickiego 9
77-100 Bytów

tel.: 59 822 20 74
fax: 59 822 24 44

e-mail: sekretariat@kppspbytow.pl

JRG Nr 1 w Bytowie
ul. Gen. Józefa Wybickiego 9, 77-100 Bytów

JRG Nr 2 w Miastku
ul. Konstytucji 3 Maja 2A, 77-200 Miastko
Copyright © 2013 -2020 Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a | Created by WebProjekt

Serwis stosuje pliki cookies w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności.