Aktualności

PRAWIE 7 TYSIĘCY LITRÓW KRWI W AKCJI „SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ”

10 kwietnia 2018

Funkcjonariusze służb podległych MSWiA i pracownicy cywilni służb oraz żołnierze i pracownicy cywilni Wojska Polskiego, w ogólnopolskiej zbiórce krwi trwającej cały marzec, oddali 6951 litrów krwi.  Akcja „SpoKREWnieni Służbą” odbywała się pod honorowym patronatem Joachima Brudzińskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej.

Akcja honorowego krwiodawstwa rozpoczęła się 1 marca br. w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Datę wybrano nieprzypadkowo. To święto państwowe ustanowione w hołdzie żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski.

Ogólnopolskie zbiórki krwi organizowano na terenie całego kraju m.in. przed komendami policji i urzędami wojewódzkimi oraz w ponad dwustu jednostkach Wojska Polskiego. Policjanci, strażacy, strażnicy graniczni, funkcjonariusze SOP i pracownicy cywilni służb oraz żołnierze i pracownicy cywilni Wojska Polskiego oddawali krew chorym i ofiarom wypadków. W akcję włączali się również mieszkańcy.

Akcja „SpoKREWnieni służbą” zorganizowana została po raz drugi. Po raz pierwszy uczestniczyło w niej Wojsko Polskie.

W akcję zaangażowanych było m.in. ponad 130 jednostek podległych Dowództwu Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Dowództwu Operacyjnemu RSZ. Ponadto wzięli w niej udział żołnierze jednostek Dowództwa Garnizonu Warszawa, Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej i Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej. Krew oddawali także żołnierze i pracownicy cywilni Sztabu Generalnego WP. Ze strony MSWiA w akcji uczestniczyły wszystkie podległe służby wraz z pracownikami cywilnymi: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Straż Graniczna i Służba Ochrony Państwa oraz urzędy wojewódzkie.


W ramach akcji „SpoKREWnieni służbą” krew oddało:

  • 3552 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji,
  • 5664 strażaków,
  • 483 strażników granicznych,
  • 105 funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa,
  • 5121 żołnierzy i pracowników wojska.
czytaj więcej

"SpoKREWnieni służbą" - WSPÓLNA AKCJA MSWiA I MON W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM

2 marca 2018
- W ubiegłym roku udało się nam zebrać 3 tys. 788 litrów krwi. Mam nadzieję, że w tej edycji, kiedy do funkcjonariuszy MSWiA dołączyli żołnierze, akcja przyniesie podobne efekty. Oddajemy w ten sposób hołd Żołnierzom Niezłomnym i pomagamy potrzebującym – powiedział Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, inaugurując w czwartek ogólnopolską zbiórkę krwi „SpoKREWnieni służbą”.czytaj więcej

Nagroda Komendanta Głównego PSP

29 grudnia 2017
Nagroda Komendanta Głównego PSP

Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych oraz wkład pracy w zajęcia edukacyjne dla dzieci, prowadzone w sali edukacjyjnej "Ognik", Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Pan gen. brygadier Leszek Suski przyznał nagrodę pieniężną Panu mł. kpt. Pawłowi Rokuszewskiemu Z-cy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gasniczej w Miastku.

Decyzję wręczył wyróżnionemu w dniu 29 grudnia 2017 r. Komendant Powiatowy Państwowej Staży Pożarnej w Bytowie mł. bryg. Dariusz Kaźmierczak.

Nagrodzonemu strażakowi gratulujemy!

czytaj więcej

ŻYCZENIA WIGILIJNE POMORSKIEGO KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO PSP

20 grudnia 2017
ŻYCZENIA WIGILIJNE POMORSKIEGO KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO PSPŻyczenia Pomorskiego Komedanta Wojewódzkiego PSP z okazji Świąt Bożego Narodzenia.czytaj więcej

Zimowe ćwiczenia

15 grudnia 2017
Zimowe ćwiczeniaKierowca jadący pługiem śnieżnym doznał zawału serca w czasie prowadzenia pojazdu. Pojazd zjechał na przeciwny pas ruchu i uderza w jadący przeciwnym pasem ruchu samochodem osobowym. To wyłącznie  scenariusz ćwiczeń, jakie zostały przeprowadzone w dniu 15 grudnia 2017 r.czytaj więcej

PRZEKAZANIE KALENDARZY DLA PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

13 grudnia 2017
PRZEKAZANIE KALENDARZY DLA PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

W dniu 1 grudnia 2017 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie rozpoczęła akcję prewencyjno – edukacyjną połączoną z przekazaniem wydanych przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej kalendarzy plakatowych na rok 2018. 

czytaj więcej

KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO...PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY

21 listopada 2017
KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO...PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY

21 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Sportowców Polskich w Trzebielinie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny” odbyły się praktyczne ćwiczenia w zakresie organizacji i warunków ewakuacji.

 

czytaj więcej

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODŁEGŁOŚCI

14 listopada 2017
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODŁEGŁOŚCI

14 listopada 2017 roku w jednostce ratowniczo – gaśniczej  na Jasieniu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

131 strażaków odebrało z rąk wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha i  pomorskiego komendanta wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasza Komoszyńskiego awanse oraz nagrody finansowe.

Czytaj też: Radio Gdańsk – Pomorscy strażacy nagrodzeni za akcję po sierpniowej nawałnicy. Wojewoda: „Swoją misję traktują znacznie szerzej”

czytaj więcej

DZIEŃ STRAŻAKA

4 maja 2017
Życzenia z okazji Dnia Strażakaczytaj więcej

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA - ŻYCZENIA MINISTRA MARIUSZA BŁASZCZAKA

4 maja 2017
Wszystkim Wam, strażakom życzę bezpiecznej służby i z szacunkiem dziękuję za każdy dzień ...czytaj więcej

ŻYCZENIA SEKRETARZA STANU W MSWIA Z OKAZJI DNIA STRAŻAKA

2 maja 2017
Życzenia Sekretarza Stanu w MSWiA Pana Jarosława Zielińskiego z okazji Dnia Strażaka.czytaj więcej

Święto Flagi w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie

2 maja 2017
Święto Flagi w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w BytowieDnia 2 maja 2017 r. strażacy KP PSP w Bytowie uczcili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.czytaj więcej

Powołanie Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie

20 listopada 2016
Powołanie Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w BytowieZ dniem 3 lutego 2017 roku na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie został powołany mł. bryg. Dariusz Kazimierczakczytaj więcej

Szef MSWiA pomógł poszkodowanemu w pożarze strażakowi

20 listopada 2016
Szef MSWiA pomógł poszkodowanemu w pożarze strażakowiMinister Mariusz Błaszczak spotkał się w piątek ze st. strażakiem Mariuszem Drabem – funkcjonariuszem, którego dom i niemal cały dorobek życia spłonął w pożarze.czytaj więcej

Kampania zebrań sdprawozdawczych w OSP

20 listopada 2016
Kampania zebrań sdprawozdawczych w OSPW dniu 13 stycznia 2017r. strażacy OSP Czarna Dąbrówka zakończyli kampanie zebrań sprawozdawczych w gminie Czarna Dąbrówka.czytaj więcej

OSP Niedarzyno i Zapceń w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

20 listopada 2016
OSP Niedarzyno i Zapceń w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

Z dniem 1 grudnia 2016r., decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej dwie kolejne jednostki z powiatu bytowskiego - OSP Niedarzyno  gmina Borzytuchom i OSP Zapceń gmina Lipnica włączone zostały do Krajowego Systemu Ratowniczo  Gaśniczego. Okolicznościowe spotkanie z tej okazji odbyło się w dniu 28 grudnia 2016r. w Komendzie Powiatowej PSP w Bytowie.

czytaj więcej

Pożar rozlewni gazu w Ugoszczy.

20 listopada 2016
Pożar rozlewni gazu w Ugoszczy.

W dniu 20 grudnia 2016r. strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Bytowie doskonalili swoje umiejętności w zakresie organizacji akcji ratowniczo - gaśniczej przy pożarze Rozlewni Gazu Polski Gaz w Ugoszczy. Było to nietypowe ćwiczenia bowiem symulowana akcja odbywała się nie w terenie, na obiektach Rozlewni Gazu w Ugoszczy a w świetlicy wiejskiej w Ząbinowicach.

czytaj więcej

Pożegnanie Komendanta Powiatowego PSP

20 listopada 2016
Pożegnanie Komendanta Powiatowego PSP

W dniu 2 grudnia 2016r. strażacy i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Bytowie pożegnali Komendanta Powiatowego PSP w Bytowie  st.bryg. Lecha Chrostowskiego, który po 30 latach służby w bytowskiej komendzie przeszedł na zaopatrzenie emerytalne. W tym samym dniu zaprezentował się zebranym następca st.bryg. L.Chrostowskiego - mł.bryg. Dariusz Kaźmierczak.

czytaj więcej

Strażacy PSP zakończyli jesienne przeglądy jednostek OSP.

14 listopada 2016
Strażacy PSP zakończyli jesienne przeglądy jednostek OSP.

Zakończyły się coroczne przeglądy sprzętu pożarniczego i obiektów w ochotniczych strażach pożarnych w powiecie bytowskim. Ostatnią kontrolę, w dniu 10 listopada b.r. przeprowadzono w jednostkach OSP gminy Lipnica.

czytaj więcej

Tragiczny poranek w Miastku.

26 października 2016
Tragiczny poranek w Miastku.

W dniu 25 października 2016r. o godzinie 6.54 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bytowie otrzymał telefoniczną informację o pożarze budynku mieszkalnego w Miastku przy ul. Kaszubskiej. Do pożaru zadysponowane zostały natychmiast  3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Miastku oraz 3 zastępy z jednostek OSP Dretyń i Piaszczyna.

czytaj więcej
wiadomości archiwalne

Historia Bytowskiej Komendy Straży Pożarnej
System Kształcenia w Państwowej Straży Pożarnej
Biuletyn Informacji Publicznej
Europejski Numer Alarmowy

Zamówienia publiczne

Galeria

Komenda Powiatowa
PSP w Bytowie

ul. Gen. Józefa Wybickiego 9
77-100 Bytów

tel.: 59 822 20 74
fax: 59 822 24 44

e-mail: sekretariat@kppspbytow.pl

JRG Nr 1 w Bytowie
ul. Gen. Józefa Wybickiego 9, 77-100 Bytów

JRG Nr 2 w Miastku
ul. Konstytucji 3 Maja 2A, 77-200 Miastko
Copyright © 2013 -2020 Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a | Created by WebProjekt

Serwis stosuje pliki cookies w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności.